Uudised

Šveitslased juba teavad, mis on hea!
14. september 2015

Šveitsi Loodussõprade Ühing toetab rahvusvaheliste töölaagrite läbiviimist Soomaal

Mitmekesine loodus meelitab igal aastal rohkem väliskülalisi Eestimaad avastama ja tihti soovivad külalised loodusväärtuste säilitamisse ka rahaliselt panustada. Šveitsi reisifirma ”GAEA Tours” pakub oma klientidele võimalust toetada mõnda sihtriigi sotsiaal- või loodusprojekti. Eelmisel aastal käisid Šveitsi Loodussõprade Ühingu liikmed Winterthurist Balti riikides kultuurireisil ja annetasid loodusprojekti heaks 2200 eurot.

Šveitsi ettevõtte partner Eestis on Adrian Gerloffi poolt juhitud firma „BALTIKUMREISEN OÜ“, kes korraldab eelkõige saksakeelseid loodus- ja kultuurireise Eestis ja teistes Balti riikides. Reiside üheks sihtkohaks on ka Soomaa rahvuspark. Firma vahendusel pälvis 2200-eurose annetuse MTÜ Tipu Looduskool 2016. ja 2017. aastal toimuvate rahvusvaheliste töölaagrite tarbeks.

MTÜ Tipu Looduskooli poolt korraldatavates töölaagrites saavad kokku erinevatest Euroopa riikidest pärist noored, kes laagri jooksul korrastavad Tipu küla matkarada ja Tipu Looduskooli õueala, teevad väiksemaid looduskaitse- ja ehitustöid Soomaa rahvuspargis. Laagri jooksul saavad noored ka matkata ning tutvuda Soomaa loodus- ja kultuuriväärtustega. Tipu külas on sellised laagrid toimunud alatest 2004. aastast.

Tipu Looduskool on oluline loodus- ja keskkonnahariduse edendaja Edela-Eestis ja oma tööga aitavad vabatahtlikud kaasa õppeprogrammide läbiviimise tingimuste parandamisele.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: