Permakultuuri töötuba

Kutsume laupäeval, 20. mail,  jätkuloomise- ja permakultuuriteemalisse töötuppa, kus valmistame päeva jooksul (kella 10-16) kuhik- ja maitsetaimede spiraalpeenra.. Räägime mulla viljakusest ja tutvustame ka kartuli kasvatamise võimalust heinas või põhus. 
Töötuba juhendab Margus Ess, kes on läbinud permakultuuriteemalised kursused ja töötab mahepõllumajandust viljelevas ettevõttes.

Kuhik- (või kõrg-) peenar on oma olemuselt oksahunnik, millele on kuhjatud viljakat mulda, komposti ja põhku. Töötoas õpitakse kuhikpeenra meisterdamist loodusest saadavate vahenditega: mahalangenud puutüved, oksad, lehed, kompostmuld jne. Kuhikpeenra erinevatesse nurkadesse istutatakse ja külvatakse söödavaid taimi vastavalt nende vajadustele (niiskus, valgus, ruum jne). 

Maitsedetaimede spiraalpeenar kujutab endast looduslikest või murtud kividest teokarbikujuliselt laotud tõusvat müüri, kuhu istutatakse ürditaimed. Kivid soojendavad ja hoiavad mulla niiskust. Spiraalselt laotud kõrgem serv annab mitmekesised tingimused, luues suure saagikuse väikese maa-ala peal. Seda on kerge hoida niiskena ja hiljem saaki koguda.

Osalustasu täiskasvanutele 12 EUR (sisaldab lõunasööki ja kohvipausi), lapsed võib niisama kaasa võtta!

Tule ja veeda üks mõnus kevadpäev looduses ja mõnusas seltskonnas! 

Lisainfo: Dagmar, 53536961, dagmar@tipulooduskool.ee

Töötoa läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

REGISTREERIMINE
Email again: