"MITTE silmist, MITTE meelest" näitus Tartu Loodusmajas

Projekt WasteArt kutsub rahvusvahelisele prügikäitlemise probleemidele pühendatud näitusele “MITTE silmist, MITTE meelest”.  Näitus on Tartu Loodusmajas külastajatele avatud  16.08-25.10 2019
Projekt WasteArt kutsub rahvusvahelisele prügikäitlemise probleemidele pühendatud näitusele “MITTE silmist, MITTE meelest”.Näitus, mille keskmes on liigtarbimise tagajärjed kutsub üles vaatama prügile kui meie tuleviku ressursile.

Seitsmeteistkümnel rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikul üheksast riigist, paluti luua teosed, mis lähtuksid projekti seatud eesmärgist ja kasutaksid jäätmejaamast Daibe ning kohalikelt kogukondadelt pärinevaid materjale. Tulemus on sama mitmenäoline kui autorkond. Teemad, millel teosed sõna võtavad ulatuvad viimsepäeva nägemustest, kodanikuallumatuse ning metafüüsiliste mõtisklusteni, kuid ka dokumentaalsete kaadrite ning praktilise lahenduste otsimiseni.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar (EE), Jacob Kirkegaard (DK), Marta Moorats (EE), Kiwa (EE), Ansis Starks (LV), André Avelãs (NL/PT), “The Laboratory of Microclimates” Annechien Meier & Gert-Jan Gerlach (NL), Johanna Lohrengel (DE) & Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Geraldine Juárez (SE/MX), Justin Tyler Tate (CA), Willem Boel (BE), Timo Toots (EE), Elena Redaelli (NO/IT).

Tartu Loodusmajas on rändnäituse „MITTE silmist, MITTE meelest“ teine peatuspaik. Kahe aasta jooksul rändab näitus läbi kuue kunsti, kultuuri ja keskkonnahariduse keskuse Lätis ja Eestis. Näitus on osa kaheksat Läti ja Eesti päritolu koostööpartnerit hõlmavast piiriülesest projektist WasteArt, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu vajadusele vähendada ühiskonnas toodetava prügi hulka.

https://www.tartuloodusmaja.ee

Rohkem infot näituse kohta projekti WasteArt FB lehelt
https://www.facebook.com/WasteArtproject/


Rohkem infot terve projekti kohta:
http://www.videsinstituts.lv/en/exhibition-not-out-of-sight-not-out-of-mind/wasteart-project

Projekti viib ellu Keskkonna Lahenduste Instituut koostöös MoKSi ja Rucka kunstiresidentuuridega, Võru valla ja Vidzeme planeerimisregiooni, SIA ZAAO, Põlva valla ja Tipu Looduskooliga. Projekti koordinaator Eestis on MoKSi kunstiresidentuur.

Näitus on osa projektist „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti partnerid. Materjalidega varustasid näitust jäätmejaam “Daibe”, Swedbank Eesti ning kohalikud kogukonnad Eestis ja Lätis.
Eelmine
Loodusvaatluste maraton
Järgmine
Korvipunumise koolitus

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: