Talveprogrammid

Jaanuarist märtsini ootame looduskooli talveprogrammidele külla. Ootavad matkad mängudega, meeskondlikud tegevused, lõkke süütamine, tokisaia küpsetamine, tutvus meie loomadega, räätsamatk...
Registreerimine programmidele on avatud https://tipulooduskool.ee/products/oppeprogrammid/talveprogrammid-2022-2023

Programm "Talvel Tipus" (lasteaia ja I kooliastme lastele)

Läheme väiksele metsaretkele, mängime, naudime lõkketuld, meisterdame ja toidame meie loomi (kitsed, küülikud, kanad, pardid). Pakume kuuma teed ja küpsetame lõkke ääres tokisaia.

Kitsete ja küülikute toitmiseks võib kaasa võtta porgandeid, muid juurikaid, õunu ja kuivatatud leiba.

Programmi kestus: 2 h

Programmi maksumus: 6 EUR/inimene
Grupi suurus: 10-20 inimest
Programmi läbiviimise koht: Tipu Looduskool

Programm "Matk loomade jälgedes", (II kooliastmele)

Programmi eesmärk on õpetada lastele mänguliselt looduse jälgimist, õppida tundma meil elavaid loomi ja puid ning seoseid loomade ja taimede vahel.

Programmi kava:

1. Sissejuhatus ja tutvumine
  2. Soojendusmäng
  3. Metsaretk koos lõbusate tähelepanu, jälgimist ja looduses käitumist õpetavate ülesannete ja mängudega. Teemad mida käsitleme on loomade elutegevus, jäljed, liikumine, toitumine, toiduahel. Kes teeb taliuinakut, kes magab talveund, kes tegutseb?
  4. Toidupaus
  5. Lõpuring
Programmi kestvus: 3 tundi
Grupi suurus: kuni 25 õpilast
Programmi läbiviimise koht: Tipu Looduskool ja Tipu küla
Programmi maksumus: 120 EUR

Täpsem programmi kirjeldus siit

Programm "Talvine matkapäev Soomaal" (III kooliastmele)

Meeleolukas matkapäev Soomaa looduse avastamiseks talvel.

Ülesanded testivad noorte leidlikkust ja nutikust, õpetavad kaardi lugemise oskust ja gps-i kasutamist. Kinnistuvad teadmised metsloomadest ja nende jälgedest. Ülesanded õhutavad noori loodust jälgima, annavad praktilise kogemuse lõkke süütamisest erinevate vahenditega ja arendavad koostööoskusi.

Programmi kava:

1. Sissejuhatus
  2. Gruppidesse jagamine ja päeva ülesannete selgitamine
  3. Lõkke tegemine erinevate vahenditega
  4. Ülesandepunktide läbimine nii looduskooli õuealal kui matkal (liikumine, orienteerumine, GPS-i kasutus, loomade tegevusjäljed, looduse jälgimine ja tajumine, nutikusülesanded).
  5. Tokisaia küpsetamine
  6. Kokkuvõtted
Programmi täpsemat kirjeldust leiate siit.

Programmi kestvus: 4 tundi
Grupi suurus: kuni 25 õpilast
Programmi läbiviimise koht: Tipu Looduskool ja Tipu küla
Programmi maksumus: 150 EUR

Lumeräätsamatk Soomaal

Lumeräätsamatkale läheme siis kui lumevaip katab ja kaitseb raba taimestikku. Räätsad teevad siis liikumise lumel palju lihtsamaks.
Matk erinevate ülesannetega toimub Öördi rabas. Teemaks on orienteerumine ja talvine loodus. Matka alguspunkt on Öördi matkaonn, kus peale matka teeme lõket ja pakume teed.
Programm kestab 3 tundi.

Osalejate arv: 10-20 õpilast
Programmi maksumus: 10 EUR/osaleja

Info ja kuupäeva broneerimine: Dagmar Hoder, +37253536961, dagmar@tipulooduskool.ee