Lauamäng“ Prügikast pole must auk“

Tekkivate olmejäätmete hulka vähendavate harjumuste juurutamiseks on lastele loodud hariduslik lauamäng. Mäng sobib kasutamiseks nii lasteaedades jäätme- ja keskkonnateemade käsitlemisel, kui ka peredele mõnusaks ajaviiteks suveavaheajal.

Mängu idee on laenatud tuntud lauamängult “Tsirkus”. Selleks, et mäng pakuks lisaks meelelahutusele ka teadmisi, käsitleb iga mänguruut tegevusi või harjumusi, mis on seotud jäätmetega. Peatudes mänguväljadel õhutame õpetajaid ja lapsevanemaid küsimusi esitama, olukordade üle arutlema ja käitumist analüüsima. Lisaks piltidele on mängus toodud ka situatsioonide lühikirjeldused.

Tänapäeva elustiil ja harjumused on põhjuseks, mis prügihunnikud jäätmejaamades aina suurenevad. Tarbijatena unustame vahel, et prügikast pole must auk, kuhu asjad viskamise järel igaveseks kaovad. Oleme loonud õpetliku lauamängu lastele, juurutamaks harjumusi, mis aitavad vähendada jäätmete teket koduses majapidamises.

Selleks, et mängida, lae mäng alla ja prindi välja endale sobivas A2 või A4 formaadis.


Lauamäng ja jäätmeauditi tööriist on valminud WasteArt projekti raames. Avalikkuse tähelepanu juhtimiseks jäätmete vähendamise teemale, taaskasutusele ja ressursside efektiivsemale kasutamisele on koostöös Eesti ja Läti partneritega ellu kutsutud projekt „Reuse of Waste through Arts and Crafts“ (WasteArt) No. Est-Lat 65, mida rahastab ERDF, INTERREG V-A Estonia-Latvia Cross-Border Programme ning mida kaasfinantseerivad projekti             partnerid.