ERIOLUKORRA TÕTTU TÖÖTOAD PRAEGUSEL AJAL EI TOIMU, VAID LÜKKAVAD SÜGISESSE.

WasteArt projektis osalevatele ja jäätmeauditi läbi viinud koolidele pakume võimalust tellida kooli näitusel osalenud kunstnike Marta Moorats´i või Timo Toots´i töötuba!

1.Dekonstrueeritud T-särk /dressipluus
Juhendaja: Marta Moorats
Grupi suurus: max 15 inimest

Kestvus: 3 tundi

Töötoa sisu ja eesmärk: Töötoas osaleja valmistab rõivana vähest taaskasutuspotentsiaali omavast T-särgist dekonstrueeritud rõivaeseme (kleidi, t-sägi).
T-särgid on ühed levinumad tooted, mis ei leia teise ringi kasutajat. Nende ümbertöötlemise võimalused on hetkel pea olematud, kuna tootes on kasutatud palju erinevaid materjale. Läbi töötoa pikendame nende särkide kasutusiga ning väldime nende prügimäele

sattumist.
Õpiväljundid: Töötoas osaleja on tutvunud ületarbimise, tekstiili ületootmise ja väheste taaskasutusvõimalustega seotud probleemide ning võimalike lahendustega.
Materjalid: Töötas osaleja võib kaasa tuua endale meelepäraseid t-särke või dressipluuse, mida enam rõivana ei kasutata.

2.Triiksärgist poekott
Juhendaja: Marta Moorats
Grupi suurus: max 15 inimest
Kestvus: 3 tundi

Õppetegevused: lühike illustreeritud näidetega loeng, praktiline töötuba.
Töötoa sisu ja eesmärk: Töötoas osaleja valmistab rõivana vähest taaskasutuspotentsiaali omavast triiksärgist korduvakasuatava poe/rannakoti. Triiksärgid on samuti ühed levinumad tooted, mis ei leia teise ringi kasutajat. Nende ümbertöötlemise võimalused on hetkel, erinevate materjalide koosluse tõttu ühes tootes, pea olematud. Läbi töötoa pikendame nende materjalide kasutusiga ning väldime nende prügimäele sattumist.
Õpiväljundid: Töötoas osaleja on tutvunud ületarbimise, tekstiili ületootmise ja väheste taaskasutusvõimalustega seotud probleemide ning võimalike lahendustega.
Materjalid: Töötas osaleja võib kaasa tuua endale meelepärase pikkade varrukatega triiksärgi, mida enam rõivana ei kasutata.

3.Elektroonikajäätmed
Juhendaja: Timo Toots
Grupi suurus: max 10 inimest
Kestvus: 3 tundi

Õppetegevus: Töötoa raames tutvustab kunstnik oma teost Elektrosaun ja selle ehituse protsessi.  Kaasas on teose valmimisest üle jäänud elektroonikajäätmed, mida demonteeritakse ning mõistatatakse, mida selle prügiga peale hakata.

Registreerimine
Email again:
Töötuba kuupäev